تبلیغات
حقیقت، بدست آوردنی است! - The Truth Is Obtinable - قیمت واقعی!
امام حسن (علیه السلام): بهترین نیکویی ها خلق نیکو است.
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکم شهریور 90

یکی از تلنگرها و نکاتی که خدا تو قرآن برای هدایت ماها ذکر کرده، اون آیه‌ای که مرگ رو یادآور میشه و می فرماید: کل نفس ذائقة الموت؛ هر کسی طعم مرگ رو می چشه!

خب! حالا که چی؟ فایده‌اش چیه؟

می خوام بگم نکته ظریف این آیه خیلی جاها برای آدم ظاهر میشه و خیلی جاها اثراتش رو حس می کنه، آدم اولاً به این فکر می کنه که بی خود تو این دنیا نیومده، به این فکر میفته که آخر سر یه حساب و کتابی به کاره، به این فکر میفته که مایی که اینجا این همه سختی می‌بینیم بالاخره یه جایی هست که مزد سختی هامون رو بگیریم و … خیلی فکرای دیگه بعضیاش درسته و بعضیاش هم نادرست! کاری ندرایم!

می خوام بگم که آدم با یادآوری این نکته که مردن نه اینکه تباهی نیس بلکه راه و هدف رو برای ما مشخص میکنه، اینو معلوم میکنه که آهای آدما تو اعمالتون مراقب باشید، سعی کنید جوری قدم بردارید که بعداً به ضررتون تموم نشه!

مثل یه کاسب می مونه، دیدین بی گدار به آب نمی زنه! اگه بخواد یه جا سرمایه‌گذاری کنه به اولین چیزی که فکر می‌کنه عاقبت این سرمایه‌گذاریه که آیا به وقت و عمری که روش می ذارم می ارزه؟ از همه مهمتر چه سودی عائدم میشه؟ نکنه تو این راه ضرر کنم؟ و خیلی سوالای دیگه...!

تا حالا ما تو زندگی روزمره مون به بزرگترین معامله زندگی مون فکر کردیم؟ به این فکر می‌کنیم که خدا تو قرآنش به ما وعده داده که خودش خریداره ماست؟

خدا تو قرآنش می گه: إن الله اشتری من المؤمنین أنفسهم و اموالهم بأن لهم الجنة؛ همانا خداوند جانها و اموال مومنان را در مقابل بهشت خریده است.

مگه غیر از اینه که قیمت ما بهشته؟! پس کاری کنیم که به قیمت واقعی و اصلی خودمون دست پیدا کنیم!

طبقه بندی: توبه،  قرآنی، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط Sadegh Safa