تبلیغات
حقیقت، بدست آوردنی است! - The Truth Is Obtinable - آمادگی برای ظهور «۶»
امام حسن (علیه السلام): بهترین نیکویی ها خلق نیکو است.
بازدید : مرتبه
تاریخ : هشتم خرداد 90


خیلی ها برای ظهور حضرت خیلی دعا می کنن اما نمی دونن فقط دعا کافی نیس! همون کسی که گفته برای ظهور دعا کنید، میگه اگه می خواید ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) نزدیک بشه، باید خودتون رو هم برای ظهور آماده کنید.

گفتیم یکی از اون چیزایی که برای آمادگی ظهور خیلی مفیده بالا بردن درجه ایمانه، یعنی هر چی تعداد مؤمن واقعی بالا بره، ظهور هم نزدیک میشه (انشاءالله)

یکی از اون مراحلی که با طی کردنش، ایمان آدما محکم میشه، سست نشدن هنگام سختی ها و دشواری هاست

هیچ زندگی پیدا نمیشه که توش مشکلات وجود نداشته باشه، خدا میگه اگه کسی توی این مشکلات سست نشه و کم نیاره، غیر از اینکه ساخته میشه و توان مقابله با مشکلات بزرگتر رو پیدا میکنه، اینو بدونه که اولا مشکلات، همیشگی و دائمی نیس(۱) و در ثانی بهشت مخصوص اوناییِ که سختی ها رو تحمل کردن و امتحانشون رو پس دادن(۲)

همونطوری که آیه 214 سوره بقره بهش اشاره داره:
آیا گمان كردید داخل بهشت مى‏شوید، بى‏آنكه حوادثى همچون حوادث گذشتگان به شما برسد؟! همانان كه گرفتاریها و ناراحتیها به آنها رسید، و آن چنان ناراحت شدند كه پیامبر و افرادى كه ایمان آورده بودند گفتند: «پس یارى خدا كى خواهد آمد؟!» (در این هنگام، تقاضاى یارى از او كردند، و به آنها گفته شد) آگاه باشید، یارىِ خدا نزدیك است!

فایده مهمترش هم اینه که وقتی انشاءالله آقا ظهور کردن، دین اسلام و مذهب تشیع هست که جهانی میشه و طبیعیه که برای پیمودن این راه بزرگ باید خیلی از مشکلات رو ضربه فنی کرد؛ پس باید از قبلش خودمون رو برای مقابله با سختی ها آماده کنیم.

 

(اقتباسی از تفسیر نور)

پی نوشت ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۱) شرح، ۵

۲) تفسیر كاشف، ج 1، ص 9
طبقه بندی: منجی آخرالزمان، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط Sadegh Safa